ŞİMDİLİK DÜNYA'DA 15 ŞİRKET ALABİLDİ.YETERLİLİĞİ OLAN ALIYOR.(COVİD 19 BRUcure HAZIRLIK ETİKETİ.)

 
BELÇİKA'NIN ÖNEMLİ HAVAYOLU CARGO ŞİRKETİN'DEN (AİR CARGO BELGİUM) COVİD 19 BRUcure HAZIRLIK ETİKETİ DAĞITIMINA BAŞLADI.

Covid-19 dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor.Aşı bulunmadan önce durumlar çok vahimdi ve ne yapılacağı konusunda bütün ülkeler çare aramaya başlamıştı.Kurtarıcı olan aşı sonunda bulundu fakat bu aşının ülkelere transfer etmesi biraz durdurucu faktör oldu.Covid-19 aşılarının bir ülkeden başka bir ülkeye  taşınması belli başlı konuları,önlemleri ve yeterlilikleri içinde barındırıyor.

Covid aşılarının taşınması belli kuralları beraberinde getiriyor.Fotoğraf:Anna ShvetsBunun için öncelikle bütün dünya vatandaşları için kurtarıcı rolünde olan covid-19 aşısının taşınmasında belli başlı nitelikler mevcut bunlar; belirli ısıda taşınması ve belirli soğuktaki derecenin altına düşmemesi için kuru buzla kaplı dondurucular,sıvı nitrojenli çok katmanlı konteynırlar.Evet bunlar önemli nitelikler olsada bir kısmında ısı kontrolü olmadığı için uçakların geçikme ihtimalini varsayarsak, ürünlerin belii ölçüde zarar görme riskini meydana getirebilir.

Havayolu Endüstrisi ve IATA aşı bulunmadan önce bunları söylemişti;"Şimdiye kadar görülen en geniş çaplı nakliye operasyonunu yürütülecek."
 
Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği(İATA), aşının dağıtımı için 8.000 adet Boeing 747 eşdeğerinde kapasiteye sahip bir havayolu taşınma planı gerektiğini ifade etti.

Uluslararası Havayolu şirketleri,pfizer ve Moderna ilaç firmaları tarafından geliştirilen,derin dordurma gerektiren ve dozları muhtemelen ilk dağıtılacak olan covid-19 aşılarını taşımak için ultra soğuk nakliye ve depolama tesisleri kurulması konusunda harekete geçti.

BRUcure etiketine sahip şirketler covid-19 aşılarını taşımaya ve depolamaya tamamen hazır olduğunu gösterir.İşte bu yetkinlikler konusu açılmışken Air Cargo Belgium'dan önemli bir atak geldi.İsmini "BRUcure" olarak adlandırdıkları etkikete sahip havayolu şirketlerlerinin Covid-19 aşısını taşımaya,işletmeye veya depolamaya tamamen hazır olduğu gösterir.

Etiket gereksinimleri veya yetkinlikleri için önemli iki husus;

● Özel bir ilaç deposu olmalıdır.BruCargo'da yaklaşık 30.000 metrekare soğuk ilqç deposu mevcut.

●Şirketler prosedürde Airside Pharma Transporter'ı (APT) kullanıyor.Covid-19 aşı sevkiyatlarında sıcaklık saptanması olmammasını garanti etmeyi amaçlamaktadır.

Şu anda BRUcare Taskforce bünyesindeki havayolu ve cargo şirketleri;


Aviapartner Cargo
Bolloré Logistics
DHL Global Forwarding
Dnata
EFL Global
Expeditors
FB Logistics 
Hazgo
Kuehne+Nagel
Lufthansa Cargo( Lufthansa,Brussels Airlines,Austrian Airlines)
Singapore Airlines
Swissport Cargo Services 


Yorumlar

HAVACILIK ADINA YOUTUBE

Popüler Yayınlar