2 MAYIS'TA AKTARMASIZ VANCOUVER SEFERİ BAŞLIYOR.


TÜRK HAVAYOLLARI BU ROTAYI HAZİRAN 2020'DE BAŞLATMAYI HEDEFLEMİŞTİ, ANCAK SALGIN UÇUŞLARI ERTELEDİ.


Türk Hava Yolları 2 Mayıs'ta İstanbul-Vancouver arası aktarmasız seferler başlatacağını duyurdu.İngiliz Kolombiyalıların Vancouver ile Türkiye arasında planlı, kesintisiz, ticari uçuşlar için uzun bekleyişi neredeyse sona erdi diyebiliriz.

2 Mayıs'ta başlayacak olan İstanbul ve Vancouver arasındaki seferler haftada 3 gün olacak şekilde planlandı.Bu uçuş seferi, Kanada hükümeti'nin Kanadalılara ülke dışına gerekli olmadıkça tüm seyahatlerden kaçınmalarını tavsiye etmesine rağmen geliyor. BC hükümeti, Britanya Kolombiyalılara, seyahat gerekli olmadığı sürece, kendi toplumlarını bile terk etmemelerini tavsiye ediyor. 

Aslında Türk Hava Yolları, kesintisiz İstanbul-Vancouver rotasını Haziran 2020'de başlatmayı planlamıştı. Ancak COVID-19 salgını birçok uçuş seferlerini etkilediği gibi istanbul-Vancouver uçuşlarını da erteledi.

  
Türkiye Başkonsolosu Taylan Tokmak, Vancouver'daki Türk Konsolosluğu'nda bu konuyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu.


Tokmak, "Calgary'den yolcu çeken popüler bir rota olacağına inanıyoruz." Dedi. "Bu bağlantı ile BC, İstanbul hub üzerinden 300'den fazla destinasyona bağlanacak."

Türk Başkonsolosu Taylan Tokmak, Türk Hava Yolları’nın Vancouver ve İstanbul arasında aktarmasız uçuşlar başlatmasıyla beraber Türklerin Vancouver’da daha fazla iş yapacağına inanıyor.

"Bu durumdan turistler ve yerel ekonomi fayda sağlayacaktır.Çünkü aktarmasız uçuşlar potansiyel ziyaretçi ağını genişletir ve iş fırsatlarını artırabilir." Açıklamalarında bulundu.


 

İstanbul Havalimanı ile ilişkisine gelecek olursak, 2018'de açıldı ve eski İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan tüm ticari yolcu uçuşlarının yeni havalimanına kaydırılmasının ardından 2019'da yolcu hacmini önemli ölçüde artırdı.

İstanbul Havalimanı'ndan İran, Rusya ve diğer ülkelere kesintisiz rotalar sayesinde Vancouver'dan sayısız destinasyona seyahat süresinin kısalması muhtemel olacağını düşünebiliriz.

VANCOUVER'E UÇUŞ


Geçirdiğimiz uzun bir yolculuk sonrası ulaşacağınız olan Vancouver Uluslararası Havaalanı şehir merkezine yaklaşık 12 km (7.5 mil) mesafede bulunmaktadır.

Havaalanı, ikiye ayrılır, ana Terminal ve Güney Terminali olmak üzere demin bahsettiğimiz gibi iki terminale sahiptir. Ana Terminal, İç Hatlar ve Dış Hatlar Terminallerini barındırmakta ve uçuşların çoğu ana terminalden gerçekleşmektedir. Yeni destinasyonlarına eklenecek olan Vancouver Uluslararası Havaalanı, Kanada`da Amerika Birleşik Devletleri`ne gidecek yolculara ise Preclearance (ön kontrol )uygulamasının olduğu sekiz havaalanından biri olan ve Ana Terminal`de bu uygulamanın yapıldığı bölüm cam kapılarla ayrılmış durumdadır. Havaalanı genelinde kablosuz internet ücretsiz olarak kullanılabilmekte.Tabi ki de tüm uluslararası uçuşlar için Ana Terminalde bulunan uçuş kapılarına gelmekte ve yolcular gümrük ve pasaport kontrolü için personel tarafından yönlendirilmektedir. Yolcuların Havaalanı gelen yolcu salonunda, gümrük ve pasaport kontrolünün personel tarafından gerçekleştiği alan oldukça dikkat çekici olduğu belirtiyor. Yolcular yürüyen merdiven ile büyük bir şelalenin karşısındaki bu alana gelmektedir. 

Yolcuların Havaalanından şehre ulaşım tercihinize bağlı olarak; 45 dakikada sizi merkeze ulaştıracak olan Taksiler, ücretli havaalanı servis otobüsleri veya sizi 1 saatlik bir yolculukla şehrin metro ağına ulaştırabilecek olan 192 numaralı otobüsler sizlerin işine yarayacaktır diyelim.

  KANADA VANCOUVER'İ TANIYALIM.


Vancouver inanılmaz güzel bir doğaya, yumuşak bir iklime ve hareketli bir atmosfere sahip bir şehirdir. Önemli bir film üretim merkezi olan şehir , saat farkıyla İstanbul`dan 10 saat geride bulunmaktadır. Vancouver `da unutmamanız gereken bir kural vardır eğer size servis yapılırsa %15 civarında bahşiş bırakmak gerekicektir.. Harcamalarınız için fikir vermek gerekirse, İstanbul`da harcadığınız miktarın ortalama iki katı demek mümkün.

Vancouver sürekli olarak yaşanabilirlik ve yaşam kalitesi açısından dünyadaki ilk beş şehirden biri olarak adlandırılıyor ve Ekonomist İstihbarat Birimi Vancouver'ı dünyanın en iyi ilk on şehri arasında yer alan ilk şehir olarak kabul etti.Şehir 2011 yılında, 2020 yılına kadar dünyanın en yeşil şehri olmayı planladı.Vancouverizm, kentin kentsel planlama tasarım felsefesidir.

Vancouver, Kanada'daki en etnik ve dilsel çeşitliliğe sahip şehirlerden biridir.Sakinlerinin % 52'sinin anadili İngilizce değildir,% 48.9'unun ana dili İngilizcedir ne de Fransızcadır ve % 50,6'sı görünür şekilde azınlık gruplarına aittir.


 
Yorumlar

  1. Ellerinize sağlık güzek bir yazı olmuş gercekten

    YanıtlaSil
  2. Ellerinize sağlık güzel bir yazı olmuş

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Lütfen yorum yaparken saygı kurallarını aşmayalım.Teşekkürler...

HAVACILIK ADINA YOUTUBE

Popüler Yayınlar