A350'NİN ÖNEMLİ 5 ÖZELLİĞİ

 

AİRBUS'IN BU 5 ÖZELLİĞİ YOLCU DENEYİMİNİ DAHA İYİ HALE GETİRİYOR


Airbus'ın önemli 5 özelliğini sıralamadan önce şunlardan bahsetmemiz gerekir;Çift koridorlu ve geniş gövdeli Airbus A350-900 en uzun hava yolu seyahatlerimizde bile bizleri büyük bir konfora elverişli hale getiriyor. Koridor üzerindeki desenli aydınlatmaları, geniş koltuk aralıkları, yüksek tavanı ve mükemmelleştirilmiş kabin basıncı ile A350-900, uçuş deneyimini bir adım ileriye götürüyor diyebiliriz. Airbus A350’nin büyük pencereleri ise yolculuğa büyüleyici ve renkli anları da dahil ediyor.A350'YE İLK BAKIŞ


Maksimum menzil: 15.700 km
Kanat açıklığı: 64.75 m
Maksimum uzunluk: 73.88 m
Yerden yükseklik: 17.1 m
Maksimum sürat: 956 km/s

Orta ve uzun menzilli, geniş gövdeli Airbus A350; yüksek teknolojili materyallerle doğadan esinlenerek tasarlanmış bir model olmakla beraber yeni nesil Rolls-Royce Trent XWB motorları ile sessizce uçup eski modellere göre yüksek oranla yakıt tasarrufu yapıyor.Geniş koltuk aralıkları, yüksek tavan ve çekici ortam aydınlatmasıyla Airbus A350, mükemmel bir uçuş konforu beklentisine hitap ediyor.

1-OTOMATİK GÖLGELİ BÜYÜK PENCERELER


Daha büyük pencereler ile A350nin bu güzel özelliği ile Airbus'ın, koltuk başına bir pencere sunuyor. Airbus'ın "otomatik mekanik pencere kapakları" ile  üreticinin diğer modern uçaklarındaki elektronik güneşlikler arasındaki fark, bu konuda, Airbus'ın gün geçtikçe daha çok geliştiği anlamına geliyor.Elektronik karartma penceresi konsepti ne kadar güzel olsa da, bazı talihsiz güvenilirlik sorunları yaşatabilir.

2-GENİŞ KOLTUKLAR


Airbus'ın bu özelliği ne kadar da muazzam olsada havacılık piyasasının buna musait olmayacağı kesin çünkü havayolu şirketleri biletlerini satarken uçuş ağına göre şekillendirmeler yapıyorlar.

Airbus, 18 inçlik bir standardın olması gerektiğine inanıyor. A350'nin iç mekanını, ekonomide arka arkaya 9 inçlik 18 inçlik koltukları üçlü setler halinde barındıracak şekilde planladılar. Ama bu sadece Airbus'ın planlaması.Tabiki de havayolları, iş stratejilerine en uygun yapılandırmaları seçecektir. Airbus, bazı havayollarının yaklaşık 10 inçlik 17 inçlik koltuk konfigürasyonunu tercih edeceğini kabul ediyor.

3-UÇAK İÇİ EĞLENCE


Panasonic ekranlar, kabindeki tüm koltuklarda yer alıyor. Airbus, bu yeni dördüncü nesil IFE'nin uçak içi eğlencede devrim yaratacağına inanıyor.Sistem, yolcuların kendi cihazlarından (USB ile bağlı) veya uçak içi eğlence yoluyla veya hatta diğer bağlantılarını kullanarak canlı yayınlanan TV hizmeti aracılığıyla HD içeriği barındırma kapasitesiyle oldukça duyarlı olduğunu göstermiştir.


4-ARTIK KOLTUKLARIN ALTINDA IFE KUTUSU OLMAYACAKAirbus, A350 üzerindeki IFE kutularından kurtulduğunu duyurdu ve bu son teknoloji ürünü, dördüncü nesil IFE ekipmanı için gelişmiş fiber optik kablolardan kurdu. O kabloları da bulmayı unutmalıyız çünkü öyle bir dizayn etmişler ki neredeyse görünmezler diyebiliriz.Bunu uçakta akıllıca gizlemeyi başarmışlar.


5-İÇ DİZAYN


Belki uçtuğunuz havayollarında olmayacak bunun için havayolunu suçlayabilirsiniz ama bu uçak geniş bir alan için tasarlandı. Benzersiz dikey yan paneller, koridor üzerinde pencere seçenler için alanı en üst düzeye çıkartmayı başarmışlar. Çok yüksek tavan, kabini mağara gibi hissettiriyor.

Yolcu deneyiminin iyileştirilmesi söz konusu olduğunda, bu alan tüm özelliklerin en iyisi tarafından geliştirilmiştir diyebiliriz.Devasa baş üstü bölmeleri var. Ancak her yolcunun uçakta taşıması gereken bagaj kuralı olduğunu hatırlatmamız gerek.Kayıp bagajlar sıkıntıda olsa da, çoğu yolcu hala el bagajını tercih ediyor. Bu özellik kullanıma hazır ve standarttır. Bizim için bu garantili kullanılabilirlik, onu mümkün olan tüm özelliklerin en iyisi yapar.Baştan sona özel LED mod aydınlatması ise bu uçakta cabası.

Yorumlar

Yorum Gönder

Lütfen yorum yaparken saygı kurallarını aşmayalım.Teşekkürler...

HAVACILIK ADINA YOUTUBE

Popüler Yayınlar