DELTA AİRLİNES MÜRETTEBAT SIKINTISI NEDENİYLE ÇOĞU SEFERLERİNİ İPTAL ETTİ.

 Hafta sonu,Amerikan havayolu şirketi Delta Air Lines tarafından uçuş ekibi sıkıntısı nedeniyle yaklaşık 100 uçuş iptal edildi. Mevcut pilotların eksikliği kısmen, yüksek sayıda onların COVID-19 aşılarını hafta sonları yapmalarından kaynaklandı.

Delta Air Lines, hava yolculuğu için yolcu talebinde bir artışla karşılaştı ve Paskalya hafta sonu boyunca bir milyondan fazla yolcuyu taşıdı. Ancak şirket, Atlanta'daki Hartsfield-Jackson (ATL), Detroit Metropolitan (DTW) ve Minneapolis-St. Personel sıkıntısı nedeniyle 4-5 Nisan 2021 tarihleri ​​arasında Paul (MSP) Havalimanı. Havayolu sözcüsü Bloomberg'e verdiği demeçte, eksikliğin "çok sayıda çalışan aşılaması ve pilotların aktif duruma dönmesi" gibi "çeşitli faktörlerden" kaynaklandığını söyledi. 

Delta, "Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı müşterilerimizden özür dileriz ve yolcularımız için aynı seyahat günü uçuşu yeniden rezerve edildi" dedi.

Havayolu, iptalleri azaltmak için orta koltuk seçeneğini geçici olarak açmaya karar verdi, böylelikle daha önce Nisan 2021'e kadar orta koltuğun kapalı tutulması taahhüdüne rağmen yolcuları aynı gün uçuşlarda yeniden ağırlayabilecekti. Delta Air Lines orta koltuk seçeneğini uyguladı.

Federal Havacılık İdaresi (FAA) tarafından Şubat 2021'de yayınlanan hava ekibi aşılama sürecine ilişkin kılavuz, Pfizer-BioNTech, Moderna veya Johnson & Johnson aşılarının her bir dozunu aldıktan 48 saat sonra, bir uçuş ekibi üyesinin " Komutan pilot veya gerekli bir uçuş ekibi üyesi olarak başka herhangi bir sıfatla ”. Delta Air Lines, mürettebat üyelerinin büyük bir kısmının aşılama planladığını ve karmaşık mürettebat planlamasının büyük uçuş iptaliyle sonuçlanmasının nedenlerinden biri olduğunu açıkladı.

Delta Air Lines'ın personel sıkıntısı nedeniyle operasyonlarını iptal etmesi ilk kez değildi. Kasım 2021'de Şükran Günü hafta sonu boyunca şirket, 600'e kadar uçuşu durdurarak büyük bir iptal daha yaptı. Delta, hareketin nedeninin o sırada çalışanları arasında COVID-19 enfeksiyon vakalarının önemli bir artışı olduğunu belirtmişti.

Mart 2021'de, American Airlines'ın ( A1G ) ( AAL ) yüzde yüz iştiraki olan bir başka Amerikan havayolu şirketi Piedmont Airlines, aşılama süreciyle ilgili bir uçak mürettebatı planlama sorunuyla karşılaştı. Havayolunun, hava yolculuğuna olan yüksek talep nedeniyle 19-21 Mart 2021 tarihleri ​​arasındaki hafta sonu aşı için ek personel bırakamayacağını 500 pilota bildirdiği bildirildi. Havayolu şirketi, geçici olarak görev dışı uçuş mürettebatının vardiyalarını karşılayacak yeterli yedek pilot bulunmaması nedeniyle birkaç pilotu için aşı yaptırma süresini bile reddetti.Yorumlar

HAVACILIK ADINA YOUTUBE

Popüler Yayınlar