İSRAİL'DE ŞABAT KUTLAMALARI NEDENİYLE CUMARTESİ GÜNLERİ UÇUŞ OLMAYACAK.

 

✈✈✈İSRAİL'DE ŞABAT KUTLAMALARI CUMARTESİ SEFERLERİNİ KESTİ.İsrair, Şabat kutlaması için Cuma geceleri ve Cumartesi günlerinin çoğunda uçuş hizmetlerini durduracak. Şuan da uçuş gerçekleştirmeyen birkaç havayolu şirketi kaldı diyebiliriz.

İSRAİL'DE ŞABAT GÜNLERİ UÇUŞLAR %10 AZALACAK


İsrailli'nin yeni sahipleri Rami Levy ve Shalom Haim, cumartesi günleri kalkan tüm uçuşları resmen iptal etti. Hareket, ikilinin havayolunu satın alması ve taşıyıcıyı yeniden yapılandırma planlarını açıklamasından dört ay sonra gerçekleşti.

Değişikliklere göre, İsrail Şabat sırasında artık uçuş gerçekleştirmeyecek. Bu destinasyonlara uçuşlar, gözlem tamamlandıktan sonra Cumartesi gecesi yeniden başlayacak. Halihazırda, İsrail uçuşlarının% 10'u Şabat sırasında gerçekleştiriliyor ve bu da programlarını ve mevcut kapasitesini etkiliyor.

Rami Levy, ticari anlamda olumsuz bir değişiklik gibi görünse de, bu hareketin gelecekte havayoluna gerçekten yardımcı olacağından emin ve örnekler de veriyor. Bir röportajda şunlardan bahsetti;

"Havayolu Şabat'ta uçmayı bırakırsa, Şabat'ta uçmayanların uçuşlarını yüzde 30 artıracağım. Örneğin, Şabat'ta uçmayan ve koşer otelleri isteyen İsrailliler için Kıbrıs, Yunanistan, Dubai ve diğer yerlerde oteller inşa edebiliriz."


İLK HAVAYOLU DEĞİL


İsrair,Şabat'ta uçmayı durduran ilk veya tek havayolu değil. Nitekim, bayrak taşıyıcı El Al, 1980'lerin sonlarında Cuma ve Cumartesi günleri uçuşları durdurdu ve programda bir boşluk bıraktı. Daha yakın zamanlarda, El Al'ın yeni sahibi, Ocak ayında yan kuruluşu Sun d'Or için Şabat uçuşlarını da iptal etti.

Şu anda Cumartesi günü uçmayan üç havayoluyla, geriye yalnızca bir İsrailli havayolu kaldı: Arkia İsrail Havayolları. Arkia, dini törenlerin yapıldığı gün boyunca iç hatlarda etkin bir tekele sahip olacak ve bu da muhtemelen gelecekte bir ivme kazanacak.

İsrail'de Şabbat,dinlenmek,işi bırakma olarak tanımlanan bir gündür.Gregoryen takvimine baktığımızda cumartesi gününe tekabül eder.Bu önemli gün onlar için Yahudiler ve YHVH ile aralarındaki özel bir bağıda temsil etmektedir.Kainatın yaradılışı Yahudi dinine göre 6 gün sürmüş ve bu dine göre ise 7.günde yaratan dinlenmeye çekilmiştir.Ve o gün yahudi halkına istirhat günü sayılmıştır.

Yahudiler için bu önemli dini günde neredeyse hiç çalışılmaz,gün boyu dinlenilir.Ve aynı zamanda şabat gününde gün boyunca tevrat okunur,tanrıya yakın olunur.Bu onların gözünde tanrıya yaklaşmak için önemli bir fırsattır.

✈✈✈Yorumlar

HAVACILIK ADINA YOUTUBE

Popüler Yayınlar