KOLTUK ARKASI EKRANLARIN HAVAYOLU STRATEJİLERİNDE Kİ ETKİSİ


" Koltuk arkalığının daha fazla olması havayolunun genel imajını geliştirmeye yardımcı olacaktır."


United Airlines'in bir sözcüsü şunları paylaştı:
"Sektörümüzün karşı karşıya kaldığı en kötü krizi aştıktan sonra, United'ın önünde neler olacağı konusunda heyecanlıyız. Gökyüzüne döndüklerinde müşteri deneyimini geliştirmek için sürekli inovasyona odaklandık. Yakın gelecekte daha fazla ayrıntı duyurmayı dört gözle bekliyoruz."

"Hep birlikte, eski uçakları koltuk arkası ekranları ile yenileme kararı, seyahat eden halkın birkaç üyesi tarafından takdir edilebilir. Bununla birlikte, toplum mobil cihazlara güvenmeye giderek daha fazla aşina hale geliyor.Daha fazla koltuk arkalığı havayolunun genel imajını geliştirmeye yardımcı olacaktır."Açıklamalarında bulundu."United Airlines Koltuk Arkası Ekranlarını Geri Getirmeyi Düşünüyor

United Airlines, eski uçaklara koltuk arkası ekranları ekleyecek. Taşıyıcı, mevcut salgından yeni bir görünümle çıkmaya çalışırken müşteri deneyimini iyileştirmek istiyor.

Chicago merkezli havayolu şirketi, uçağının çoğunda yayınlanmak üzere geniş bir program ve film yelpazesi sunacak. Bununla birlikte, havayolu, filosunun daha yaşlı üyelerine sunduğu teklifi yükseltmek istiyor. Sonuç olarak, koltuk arkası IFE, tam hizmet veren bir taşıyıcı ararken birkaç yolcu için bir oyun değiştirici olabilir. Dolayısıyla bu karar şirket için çok yol alabilir.

Yolcu gözünden baktığımızda bir havayolunda veya bir ülkeye temsil eden odak noktası olmuş havayolunu baz aldığımızda uçak içi eğlence sistemi olarak adlandırdığımız bu önemli kriter yolcu memnuniyeti açısından önem arz etmektedir.

Baktığımız zaman özellikle 5 saat üzeri yolculuklarda müşteri daima eğlenecek bir şeyler arar.Burada ise devreye yolcuların birdaha ki seferede bilet almasını sağlayacak vizyon adımları belirleyecek havayolları devreye girecek ve burdada rekabeti sağlayacak bir unsur ortaya çıkacaktır.

Dünya'da yolcular genelinde  yapılan birçok ankette dünyanın en iyi havayolu nasıl olmalıdır sorusuna yakıt olarak uçak içi eğlence sistemleri önde gelmiştir.Tabiki de buna ek olarak başka faktörlerde söz konusu.

Tabii bu konunun üzerine birçok faktör sayabiliriz hatta parmaklarımız bile buna yetmeyebilir.Eğer bir konuda çok iyiyseniz diğerlerinde ise vasat bir görüntü veriyorsanız bana kalırsa iyi bir havayolu değilsiniz.Bence müşteriler genel olarak bir havayolundan etkin ve aynı zamanda hızlılık bekler inovasyon teknolojik olarak çağın gerisinde kalmamanızı bekler.

Bence bir havayolu müşterilerin nasıl bir hizmet kalitesi beklediğini ve nasıl memnun olacaklarını öngörüp ona göre hareket etmeli,etkin ve hızlılığını uçak seferlerine göre belirlemelidir.Müşteriyi yormamak bir havayolu için önemli bir faktör olmalıdır.

Bana göre önde gelecek faktörler, ilk olarak güvenilirlilik ve doğru,etkin hizmet ve müşteriyi tanıma ve anlamadır. 


 Yorumlar

HAVACILIK ADINA YOUTUBE

Popüler Yayınlar