BU HAVAYOLU SADECE HAFTASONU UÇACAK
Azul Havayolu'nun kurucusu, yalnızca hafta sonları uçacak bir havayolu kurdu


David Neeleman, yeni kurulan Breeze havayolu'nda uçuş görevlisi olarak daha ucuz biletler, aktarmasız uçuşlar ve öğrenciler için stajyerler vaat ediyor.

David Neeleman aslen brezilya'lı olarak bilinir ancak Amerikalıların saygı duyduğu ve onlara göre ülkenin oğludur kendisi, 5 yaşında buradan ayrıldı ve ancak havacılıktaki başarısından sonra geri döndü: Kanada'daki WestJet'e ek olarak Amerika Birleşik Devletleri'nde Morris Air ve JetBlue'yu yarattı . Ve sözleşmeyi 2008'de Azul'u kurduğunda burada tekrarladı . Şimdi, yeni gelen Breeze ile amaç, ülkemizde başarılı olan formülü ve fazladan bir yenilik ipucuyla bilinmektedir.

Ulusal şirketi tanıtıldığında ise birkaç uçuş teklifiyle birlikte varış noktalarına uçarak ve daha küçük uçaklar olan ( Embraer's E190 ve E195 vb.) kullanarak pazar alanı yarattı kendisine . Breeze durumunda, işadamı Forbes ile yaptığı röportajda ise biletlerin 100 dolardan daha ucuz olacağını ve bagaj kontrolü ve business class'ta seyahat ücretlerinin rakiplerinden daha ucuz olacağını iddaa etti.

Uçak içi hizmet için, şirketin genel merkezi olan Utah'daki üniversite öğrencileri, mezun olana kadar stajyer olarak seçildi bu durum öğrenciler için çok önemli ve 15 günlük çalışma için 1.200 $, konuta ek olarak ve çevrimiçi kurslar için ayda 6.000 $ 'a kadar alacak. İşletme maliyetlerini düşürmek için çağrı merkezi bile müşterilerle tüm etkileşimi yapacak bir uygulama ile değiştirildi.Yani bu havayolu şirketi günümüzün değerli bir havayolu olacağına benziyor.

Şu an için Breeze havayolu, Azul tarafından sağlanan önceki nesil birimler de dahil olmak üzere yalnızca 15 Embraer uçak tipiyle çalışacak. Ancak Brezilya modellerinin doğrudan rakibi olan Airbus A220'nin 60 adet daha siparişi verildi bile ve Reuters'e göre 20 uçak daha sipariş edildi. Öne çıkan bir nokta olarak, seyahat maliyetleri Gol'ün Boeing 737'sinden yolcuları için % 30'a kadar daha düşük olacak .Bu yolcular için önemli bir fırsat.


Şöyle bir ayrıntıdan da bahsetmiş olalım şirketin kurucusu, geçen hafta düzenlenen bir havacılık etkinliği olan Dünya Havacılık Festivali sırasında, Avrupalı modellerin gelmesinden sonra uçakların hiçbirinin emekliye ayrılmayacağına dair güvence verdi. Çünkü Embraer uçaklarının üniteleri uzun mesafe seyahat eden yolculuklara odaklanacak. Airbus'ın ürettiği model 2 saate kadar uzun rotalara alternatif olarak hizmet verebilecek.

Breeze'nin rotaları henüz daha açıklanmadı, ancak odak noktası eğlence pazarı olacak. Forbes'a göre , ağın Temmuz ayında, yaz ortasında, çoğunlukla Florida'yı da içeren Güneydoğu Bölgesi'ndeki tatil destinasyonları ve hafta sonları aktarmasız uçuşlarla küçük havalimanlarını birbirine bağlayan 15 şehre yayılması gerekiyor. Bu nedenle, düşük maliyetli rotalarda yüksek talep olan anlara yönelim sağlanacak.

Yöneticinin düşüncesine göre bu strateji, yolcuların, çoğunlukla daha büyük havalimanlarında çalışan American Airlines, Delta ve United gibi büyük rakiplere göre iki kat daha hızlı ve aynı zamanda yarı fiyatına taşınmasına olanak tanıyacak. Hafta sonları yapılan turizm gezileriyle, örneğin araç kiralamaya dahil olmak gibi diğer hizmet türlerinden de yararlanma imkanı vardır.

Ticari havacılık sektöründeki krizin ortasında, yeni havayolu şirketi yatırımcılardan ve kurucunun kendisinden 100 milyon dolar aldı bile. Ancak bu tutar, şirketin faaliyete geçmesi için 57,5 milyon dolar, ilk yıl ise 149,6 milyon dolar harcamayı beklediği maliyetlerinin sadece yarısı için yeterli. Ancak Neeleman'ın hedefi gelecek yıla kadar kâr etmek ve sonrasında sürdürülebilir kazanç sağlamak.

Yönetici için İlk finansal açığı aşmak önemli olacaktır ve şuan için Breeze'nin parasını rahatlatmak ve yeni Airbus uçağı kiralama şirketlerine satılmalıdır düşüncesi mevcut . Ardından, tüm birimler pazarlığı daha kolay olan fiyatlarla yeniden kiralanacaktır. Bunun nedeni, havacılık danışmanlığı şirketi Cirium'a göre, covid-19 salgını sırasında daha az talep ile kiralama oranlarının% 23'e kadar düşürülmesidir.

Bu tip havacılık hareketleri gerçekten dünya için çok önemli çünkü rekabet beraberinde inovasyonları da getirecektir.Ve aynı zamanda bu hareketlilik öğrenciler için büyük bir fırsata benziyor.

Yorumlar

HAVACILIK ADINA YOUTUBE

Popüler Yayınlar