TÜRK HAVA YOLLARI KARGO HAFTADA 3 UÇUŞLA DANİMARKA'YA UMUT IŞIĞI OLDU.TÜRK HAVA YOLLARI KARGO HAFTADA 3 UÇUŞLA DANİMARKA'YA UMUT IŞIĞI OLDU


PANDEMİNİN SERT GEÇTİĞİ BİLLUND HAVALİMANI'NDA TÜRK HAVA YOLLARI KARGO HAFTADA 3 SEFER GERÇEKLEŞTİREREK HAREKETLİLİK SAĞLADI.

Pandeminin kabusu yaşattığı Nisan ayında,Danimarka ve Avrupa için adeta Dünya'ya açılan pencereler kapalıydı ve bu kötü durum içerisinde Billund Havalimanı'nın günde yalnızca üç ila altı yolcu uçağı gönderdiği bir ayla sonuçlandı. Neyse ki, havaalanının kargo merkezinde, Danimarka ihracatının durmadığını kanıtlayan büyük bir hareketlilik meyadana geldi.Ve bu durum onlar için umut ışığı oldu.

Danimarka'nın Billund Havalimanı için Nisan ayındaki uçuşları adına üzücü haber şu şekilde açıklandı. Havalimanından geçen 17.438 yolcunun, havalimanının aynı ayda sahip olduğu yolcuların sadece yaklaşık% 5,5'ini oluşturmasıdır. Ne de olsa iyi haber, Nisan 2021'deki yolcu sayısının yavaşta olsa artmasıdır. Corona salgınının başlangıcında Avrupa ve dünyanın geri kalanı kapandığında Nisan 2020'deki yolcu sayısının beş katıdır diyebiliriz.

Normalde, her yıl 1 milyondan fazla iş seyahati yapan yolcular Billund Havalimanı'ndan gelmektedir ve bu nedenle iş seyahatinde olanlar açısından yumuşama önemlidir. Hem KLM hem de Lufthansa şu anda Amsterdam ve Frankfurt'taki uçuş merkezleri ile bu havalimanı için uçuyor, bu da iş amaçlı seyahat edenlerin Billund'dan dünya çapında 540'tan fazla noktaya seyahat edebilecekleri anlamına gelmektedir.

Billund Kargo Merkezi, Danimarka ihracatını devam ettiriyor diyebiliriz.Hava taşımacılığı dünya çapında yavaşta olsa artmaya başladı ve bu durum Billund Havalimanı'nda da hissediliyor. Nisan ayında navlun hacimleri 2020'ye göre % 42, 2019'a göre % 12 arttı.

Pistin güneyinden toplam 6.334 ton hava yükü geçti ve bunların yaklaşık % 75'i ülke dışına ihraç edilen Danimarka malları. Büyüme, hem Türk Hava Yolları'nın haftalık üç kargo uçağı ile destek görürken Türk hava yolları'nı günlük DHL, TNT, FedEx ve UPS kurye uçakları izliyor hem de diğer havayollarının yanı sıra Danimarka birçok kendi mallarını Çin'e götüren kiralık kargo uçakları bu ihracaatı devam ettirecek.

Billund Havalimanı CEO'su Jan Hessellund, hava taşımacılığındaki önemli ilerlemeyi memnuniyetle karşılağını söyledi: "Danimarka endüstrisi için bir geçit olabileceğimiz için mutluyuz ve gelecekte daha da fazla doğrudan kargo uçağı sunabilmek için çok çalışıyoruz".

Sonuç olarak baktığımızda,covid nedeniyle sıkıntı yaşayan küresel dünyamızda yolcu sayısı problemi yaşayan birçok havayolu şirketlerinin veya havalimanı işletmelerinin ellerinde önemli bir kargo uçuş ağı bulundurup bunu değerlendirebilen ve filoları buna musait olanlar birşekilde kalkınabiliyorlar.Türk Hava Yolları bunun için iyi bir örnektir.Türk Hava Yolları hangarında ki yatan uçaklarını kargo için kullandı ve sonuçta kar hacmini büyütmüş oldu.
Yorumlar

HAVACILIK ADINA YOUTUBE

Popüler Yayınlar