TÜRK HAVA YOLLARI MACARİSTAN SEFERİ İÇİN AŞI YETERLİ DEDİTÜRK HAVA YOLLARI YOLCULARINA MACARİSTAN SEFERİ İÇİN AŞI YETERLİ AÇIKLAMASINDA BULUNDU

Türk Hava Yolları yönetimi'nin yaptığı açıklamalar ile birlikte Macaristan ve Türkiye için pandemi koşulları ile alakalı bidiri yayınlandı.Her iki ülke vatandaşları'nın  aşılanmış olan kişilerin herhangi bir kısıtlamaya tabi olmaksızın birbirlerine gidip,gelebileceklerdir.

Bazı yolcular gerçekten pcr yani coronavirüs testi yaptırmaktan korkar ve çokça tedirgin olurlar bu haber macaristan ile yakınlığı olan yolcular için gayet sevindici oldu.Eğer otoriteler tarafından geçerli bir Covid-19 aşı kartınız varsa hem Macaristan'a gidebilir ve ayrıtten oradan Türkiye'ye dönüş yapabilirsiniz.

Yayınlanan bildiriye göre,Macaristan tarafından Covid-19 aşısının karşılıklı olarak onaylanıp ve kabul edilmesiyle birlikte eğer aşı Türkiye ve Macaristan'da yapıldıysa her iki ülke için herhangi bir kısıtlama getirilmeksizin ülkeye giriş yapabilecektir.Bu uygulama ise Mayıs ayı'nın 11'inde başladı.

Türkiye ve Macaristan arasında yapılan anlaşmaya istinaden Macaristan'ın Ankara büyükelçiliğinden gerekli vize koşullarını karşılayanlar ile geçerli vize sahibi kişiler için eğer Türkiye'de ki yetkili makamlarca tanzim edilmiş aşı sertifikasına sahip olan kişiler pcr yani coronavirüs testi ve karantina sürecinden muaf olacaktır.

Her iki ülke vatandaşları da eğer geçerli Covid-19 aşısı sertifikası ibraz edebiliyorlarsa,birbirlerine rahat bir şekilde seyahat edebileceklerdir.Peki uçuştan önce neler yapmalıyız? ve neler olacak? isterseniz biraz bu konu üzerinde yoğunlaşabiliriz.İlk olarak Macaristan kendi vatandaşlarını,1.derceden aile bağı olan kişileri,macaristan'a ait 90 günden veya daha uzun süresi verilmiş oturum iznine sahip kişiler,Macaristan'a ait D tipi vize sahipleri,sınırdan onaylanmış olan Hatarizot denilen evrak sahibi kişiler ve geçerli belgeye sahip kişileri kabul ediyor.Eğer 6 ay içerisinde covid atlattınız bunu belgeleyebiliyorsanız Macaristan tarafından kabul ediliyorsunuz.Birde son olarak uçak içerisinde sizlere verilen sağlık bilgi formunu da doldurmayı unutmayınız.

Tabi ki de burada Türk Hava Yolları olmak üzere birçok havayolu şirketi ülkelerinin yapmış olduğu bu olumlu hareketlerden sonra kalkınma sağlayarak devam ediyorlar.Burada devletlerin siyasi,sağlık ve kültürel olmak üzere almış olduğu kararlar büyük ölçüde sivil havacılığı'da etkilemektedir.Bu yapılan anlaşma Türk Hava Yolları'nın hava trafiğini olumlu yönde etkileyecektir.

Pandemi, havayollarını etkilediği kadar aslında bakarsanız yolcularıda etkilemektedir.Uçuş için ne kadar hazırlanırsak hazırlanalım vize ile alakalı kurallara uyarsak uyalım pandemi hergün gideceğimiz ülke ile alkalı yeni kuralları beraberinde getiriyor.Bu sebeble birçoğumuz bu durumda havalimanından geri eve dönmek zorunda kalabiliyoruz.O yüzden bir ülkeye seyahat etmeye karar verdiysek son ana kadar havayolu şirketlerinin seyahat bilgilerini internet vasıtası ile takip etmemizde yarar var.Yorumlar

HAVACILIK ADINA YOUTUBE

Popüler Yayınlar