TÜRK HAVA YOLLARI MAYIS AYI'NIN DA BİRİNCİSİ OLDUTÜRK HAVA YOLLARI YAPILAN EN SON TARİFELİ YOLCU KAPASİTESİ VERİLERİNE GÖRE MAYIS AYI'NIN BİRİNCİSİ OLDU 

Geçmiş ayın verilerinde lider konumda olan Türk Hava Yolları, havayolları tarafından OAG'ye sağlanan en son tarifeli yolcu kapasitesi verilerinin analizine göre, Mayıs 2021'de Avrupa'ya uçuş sağlayan ve Avrupa'daki en büyük havayolu şirketidir olma ünvanını tekrar elinde tuttu.Pandemi birçok havayoluna kabudu yaşattı bunlardan birkaçı olan altı havayolu ilk 20'den düşerken, düşük maliyetli taşıyıcılar listede önemli ölçüde azaldı ve British Airways ise 17'nci sıraya düştü. Geçici olsa da, mevcut durumunda ilginç bir görüntü oluşturdu.

Gerek mevcut konumundan olsun gerekse güvenir ve çabuk hizmetunden kaynaklı Dünyada diğer tüm havayollarından daha fazla ülkeye hizmet veren ve yolcularına kaliteli seyahat imkanı sunan Türk Hava Yolları, Mayıs 2019'a göre % 49 düşüş yaşarken dördüncü sıradan birinci sıraya yükseldi. Aeroflot ise% 34 düşüşle birincilik pozisyonu için mücadele ediyorlar.

Son iki yılda güçlü bir şekilde büyüyen Pobeda, Aeroflot'un düşük maliyetli yan kuruluşudur. Tıpkı Türk Hava Yolları'nın Sunexpress'i gibi. Aeroflot bu durumda güçlü bir şekilde liderlik edebilir.Onlarda kendine göre güçlü bir strateji belirlemişler ve şuanda iyiler.

Pandemi bu havayolu şirketlerini çok acı bir şekilde bu listeden aşağı çekti.Ryanair, yalnızca Wizz Air (9,55 milyon düşüş) ve easyJet (8,57 milyon düşüş) ile Avrupa'ya hizmet veren ilk 20 havayolu arasında en kötü etkilenen ülkeler. Bu üçünün Avrupa operasyonları büyümeleri ve başarıları için hayati öneme sahip olsa da, şimdilik onları aşağı çekiyor. Ve Birleşik Krallık'ın mevcut pandemi yeşil listesi onlar için iyi bir iyileşme sağlayacaktır.

EasyJet Mayıs 2019'da ikinci olmuştu, ancak bu Mayıs ayı'nda 11. sıraya düştü. British Airways, SAS ve Vueling ile birlikte prestijli olan Avrupa'nın en büyük 10 kategorisinin dışında kalan dört taşıyıcıdan biri oldu.

Bu listeye yeni giren havayolları da oldu.S7 Airlines, Pobeda, Ural Airlines, TUI Airways, UTair ve Emirates, Avrupa'ya, Avrupa'dan ve Avrupa'daki en iyi 20 havayolu listesine katıldı. Bu ayrıca, 24. sıradan itibaren KLM'nin önünde altıncı sırada olan S7 ile Rusya'nın nasıl giderek daha baskın hale geldiğini gösteriyor.

Mayıs 2019'da beşinci olan British Airways şu anda 17. sırada.Buradan da anlaşılacağı üzere çok zorlu bir dönemdeyiz. Bu, ilk 10'da kalan Air France, Lufthansa ve KLM'nin aksine yaşanan bir durumdur.Yorumlar

HAVACILIK ADINA YOUTUBE

Popüler Yayınlar