TÜRK HAVA YOLLARI MÜNİH'E KARGO TAŞIYACAKTÜRK -HAVA -YOLLARI- MÜNİH'E- KARGO- TAŞIYACAK-havacilikadina.com


Turkish Cargo, 7 Mayıs 2021 tarihinde itibaren Almanya'nın Münih şehrine mutluluk getirecek.Direkt Kargo destinasyonuna bir yenisini daha ekleyen Türk Hava Yolları kargo ağını genişletmiş oldu.

Bütün Dünya'yı etkisi altına alan birçok havayolu şirketini batmanın eşiğine getiren ve hatta birçoğunu da iflas ettiren Covid 19 virüsü bir türlü sona ermek bilmezken Türk Hava Yolları bu kötü durumdan güçlü bir şekilde çıkmayı başarıyor.Bunu ise kargo ağına borçlu diyebiliriz.Çünkü gelirlerinin birçoğu kargo payından geliyor.

Herkesin bildiği üzere Dünya'nın önde gelen kargo markalarından biri olarak, ülkemizin kalkınmasında ve küresel havacılık rekabet gücünün artırılmasında kritik rolünü  kararlı bir şekilde yerine getiriyor. Türk Hava Yolları sadece gerçekleştirdiği taşımacılık ile değil, üreterek ve aynı zamanda sektörlerin gelişimine katkıda bulunarak bu sektörde önemli bir ekosistem oluşturuyor.

Türk Hava Yolları,  Münih için kargo uçuşlarında Airbus A330F tipi geniş gövde kargo uçakları ile  kargo hizmeti sağlayarak, güvenilir, hızlı ve direkt mevcut olan hava taşımacılığı ile beraber Avrupa ile Orta Doğu arasında kurduğu hava kargo bağlantısını daha da sağlamlaştıracak.

Turkish Cargo gerek altyapısı gerekse operasyonel yetenekleri olsun, filosu ve uzman kadrosu ile beraber dünyanın ilk üç hava kargo markasından biri olmayı her zaman hedeflemiştir. İnovasyonu ve misyonu ile günümüzde değişen  dünyada hizmet kalitesini artırmak için sürekli bir çalışma içerisinde oldukları aşikâr.

Dünya genelinde baktıgımızda kargoda 96 destinasyonla en büyük uçuş ağına sahip olan Türk Hava Yolları kıtaları birbirine bağlayarak destinasyon ağının sürdürülebilirliliğini devam ettiriyor.

Teknoloji konusunda Almanya'nın başkenti ilan edilen Münih;elektronik,medikal,biyoteknoloji ve otomotiv alanlarında sektörün liderleriyle ortak hareket ediyor.

7 Mayıs'ta ilk seferine başlayacak olan Türk Hava Yolları'nın sefer numarası TK6423 olacak ve bu seferi A330 F ile yapacak.

Türkiye'nin kargoda yükselen değeri olan ve 1933 yılında faaliyete giren Türk Hava Yolları Kargo,mega transit havalimanı yani İstanbul Havalimanı'nın açılması ile beraber kargo ağına değer katacak.


Türk Hava Yolları'nın uçak envaterine baktığımız zaman 10 adet A330-200F 'a sahiptir.8 adet B777F,4 adet B747-400F,2 adet A310-300F,1 adet A300-600F uçağı mevcuttur.Yorumlar

HAVACILIK ADINA YOUTUBE

Popüler Yayınlar