TÜRK HAVA YOLLARI'NDAN AMERİKA'YA ONUNCU DESTİNASYON TÜRK HAVA YOLLARI 21 MAYIS'TA NEWARK'A UÇACAK

Türk Hava Yolları eskiden beri yolcularını bir kıtadan diğer kıtaya ulaştırmayı herzaman başarmayı bilmiştir.Bunu en iyi yaptığı uçuş ağı ise Amerikadır.Türk Hava Yolları Amerika'nın birçok yerine yolcularını Dünya'nın belirli noktalarından yolcu taşıyıp,aktarma merkezi görevini görmektedir.

Alınan bilgilere göre,Türk Hava Yolları Coronavirüs salgınına rağmen yolcularını istedikleri noktalara ulaştırmayı hedeflemek adına yeni bir destinasyon başlatacaklarını duyurdu.

Türk Hava Yolları,bu yaz avrupa plajlarına ve şehirlerine akın eden insanları sevindiren bir haber paylaştı.Bu haber sayesinde insanlar Newark'a gitmek için harika bir fırsatı olacak.Dünya'da saygı duyulan bir havayolu olan Türk Hava Yolları,Mayıs ayının 21'inde Newark Uluslararası Havalimanı'na uçmaya başlayacak ,bu durumda ise Türk Hava Yolları'nın Amerika'ya uçtuğu onuncu destinasyon olacak.

Genel olarak baktiğımızda Türk Hava Yolları,5 kıtada 127 ülkeye uçuyor ve sadece 3 saatlik uçuşlarla 60'ın üzerinde varış destinasyonuna ulaşıyor.Burdanda coğrafik olarak ne kadar uygun bir noktada olduğunu ve bunun önemli bir avantaj yarattığını anlıyoruz.Peki avantajı değerlendirebiliyor mu? Son zamanlarda baktığımız zaman hele ki bu pandemi döneminde birçok havayolunun zorluk çektiği dönemde Türk Hava Yolları birçok değerlendirme listelerinden birinci gelmiştir.

Türk Hava Yolları,onuncu destinasyon olacak olan Newark ile birlikte Kuzey Amerika için hava trafiğini genişletmiş olacak.Uçtuğumuz diğer Amerika uçuş noktaları ise Atlanta,Boston,Chicago,Houston,Los Angeles,Miami,New York City,San Francisco ve Washington DC.

Türk Hava Yolları bu önemli ve yeni uçuş ağı bağlantıları oluşturacak destinasyon için A330-300 uçağını kullanacak.A330'un konfigürasyonu ise 2-2-2 ve business sınıfında tamamen düz yataklara sahip koltuklara yer verilcek.

Türk Hava Yolları, 2020 takvim yılının tamamı boyunca , %71'lik etkileyici bir yük faktörü ile 28 milyon yolcu uçurmayı başardı.Türk Hava Yolları , uçuş sayıları bakımından Avrupa'nın en yoğun ağ taşıyıcısı ve Dünyanın ise en iyi beş havayolundan biri olarak seneyi tamamladı. Eurocontrol'e göre 5 Mayıs 2021 itibarıyla Türk Hava Yolları, belirli destinasyonlara uçuşları askıya almasına rağmen dünya çapında 208 destinasyona günde ortalama 493 uçuş gerçekleştiren en yoğun havayolu oldu.

Ayrıca İstanbul Havalimanı, yüzde 68 trafik kaybına rağmen rakiplerinden daha iyi performans gösterdi ve Aralık 2020'de Avrupa'nın en başarılı havalimanı oldu.Türk Hava Yolları'nın performansıyla desteklenen bir sonuçtu bu. İstanbul Havalimanı da 15-21 Nisan 2021 tarihleri ​​arasında 567 giden / gelen uçuşla en yoğun havalimanı oldu.

Daha önce salgın nedeniyle kısıtlanan sıcak yemek ve içecek hizmetleri de dahil olmak üzere uçakta premium  yemek servisi, iki saat 15 dakikadan uzun tüm Business ve Ekonomi Sınıfı uçuşları için yakın zamanda yeniden başlatıldı.Konfor kitleri ve aktif gürültü önleyici Denon kulaklıklar, uluslararası Business Class uçuşları için de mevcut olacaktır.
Yorumlar

HAVACILIK ADINA YOUTUBE

Popüler Yayınlar