TÜRK HAVA YOLLARI'NIN ANADOLU JET'İ YENİ KOLTUKLARINA KAVUŞTU
TSI SEATS'IN YENİ ELESA S MODELİ YOLCU KOLTUKLARI TÜRK HAVA YOLLARI'NIN ANADOLU JET FİRMASINA KAVUŞTU.


TSI Seats'in Elesa S modeli yolcu koltukları Türk Hava Yolları'nın anadolu adına önemli bir alt işletme markası AnadoluJet Havayolları ile uçmaya başladı.

TSI Uçak Koltuk Üretimi San. ve Tic. A. Ş. tam tamına 2011 yılında ortaklaşa olarak Türk Hava Yolları ve THY Teknik A.Ş. tarafından uçak koltuklarını ve yedek parçalarını tasarlamak, üretmek, değiştirmek ve aynı zamannda ticarileştirmek amacı güden bir kuruluştur.

Türk uçak koltuğu üreticisi olan TSI Seats , Türk Hava Yolları'nın bölgesel havayolu olarak faaliyet gösteren markası AnadoluJet'e 5 gemi aracılığıyla yeni koltukları teslim edildi.TSI Seats tarafından üretilen Elesa S model ekonomi sınıfı koltuk, AnadoluJet'in filosuna kattığı 17 adet B737-800 uçağı için yapılan anlaşma sonucunda kullanılacak. Şirket, her türlü yolcuya uygun fiyatlı uçuş hizmetleri sunmak amacıyla 2008 yılında kurulmuştur. 

TSI, havayolları için günümüzün sıcak konusunu ele almayı hedeflediğini söylüyor: yani, uçak içlerinde ağırlığı en aza indirerek yakıt tüketimini azaltmak birinci hedefi olarak ön planda. Hafif tasarımı ile Elesa S'in daha az yakıt tüketimi sağladığı ve konfor açısından yolcu beklentilerini aştığı söyleniyor. Güçlendirme projesinin kalan 12 teslimatının bu yılın ikinci çeyreğinin başında tamamlanması planlanıyor.

TSI Seats ile Airbus arasındaki anlaşmanın Kasım 2019'da imzalanmasının ardından, Ocak 2020'den itibaren Airbus A350 XWB, A330 ve A320 uçakları için katalogun gelecek ürünler bölümüne ekonomi sınıfı koltuk modelleri Epianka ve Skysofa yerleştirildi. TSI Koltukları, başta Airbus A321 ve Boeing B787 projeleri olmak üzere 23 gemi aracılığı ile uçak koltukları teslimatını tamamladı.

TSI Seats, 2021 için öncelikli hedefinin yeni koltuk platformları açısından pazarın ihtiyaçlarına yenilikçi ve etkili çözümler sunmanın yanı sıra, sürekli büyüyen kadromuzla tasarım, mühendislik, üretim ve Ar-Ge faaliyetlerimizi başarıyla sürdürmek olduğunu belirttiler.

Geçtiğimiz sonbahar da TSI, global Türk markaları yaratmayı hedefleyen Turquality Destek Programı'na kabul edildi . Şirket, programda resmi olarak tanınan ilk uçak koltuğu üreticisi olmayı başardı.

Turquality, yalnızca katılımcı firmaları uluslararası kriterler seviyesine yükseltmek için değil, aynı zamanda küresel olarak kabul edilen kalite ve yenilik değerlerine ilişkin farkındalık yaratmak için tasarlanmış bir akreditasyon sistemidir. Amacı, Türk markalarının dünya çapındaki başarısını kolaylaştırmak ve desteklemektir.

Yorumlar

HAVACILIK ADINA YOUTUBE

Popüler Yayınlar