TÜRK HAVA YOLLARI'NIN KARGO HİZMETİNİ ARTIK İKİ AYRI ŞİRKET SÜRDÜRECEK

 

TÜRK HAVA YOLLARI'NIN KARGO HİZMETİNİ ARTIK İKİ AYRI ŞİRKET SÜRDÜRECEK


Türkiye'mizin bayrak taşıyıcı olan saygın havayolu Türk Hava Yolları (THY)'nın, iki yan kuruluşu, bir bütçeli taşıyıcı ve bir hava taşımacılığı şirketi, ayrı şirketler olarak faaliyetlerine devam edeceği için yeni bir projeye geçmek üzereler.THY ayrıca bir teknoloji şirketi de kurdu.

THY Kargo artık tamamen ayrı bir şirket haline gelecek. AnadoluJet'i bünyesine katmayı planlıyorlar. Bu şirketleri, daha hızlı büyümeleri, gelecekte potansiyel ortaklıkların ve satın almaların önünü açmaları için planladıklarını gösterdiler.Bu düşünce ile birlikte yeni ortaklıklar ve satın almalar meydana gelecek.Yöneticilerin belirttiklerine göre daha şimdiden ortaklık teklifleri aldıklarından bahsetmekteler.

Havayolları ve havalimanları için buruk bir yıl olan 2020 ve davamını sürdüren 2021 yılı içerisinde birçok şirket batmanın eşiğine geldi.Ve beraberinde gelmiş olan küresel seyahat kısıtlamaları havayollarını etkilemeye devam etmektedir.

Ama yine de Türk Hava Yolları'nın hava kargo markası olan Turkish Cargo,yaptıkları verimli ve etkin stratejilerle beraber dünyanın en hızlı büyüyen hava kargo markalarından biri olarak parlak bir nokta olarak ortaya çıktı ve küresel ilaç tedarik zincirini bozmamak için operasyonlarını aralıksız sürdürdü. Kasım ayında 2020 Hava Kargo Haber Ödülleri'nde ise Avrupa'nın en iyi hava kargo markası seçildi.

Türk Hava Yolları, çoğu havayollarının yolcu operasyonunun durma noktasına geldiği bir zamanda yer kazanmak için yolcu uçağını kargo uçaklarına çevirdi . Dünya çapında gıda, yardım malzemeleri, ilaç, maske ve tıbbi ekipmandan tutun her şeyi teslim etti.Buna bağlı olarak,Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) verilerine göre, Turkish Cargo, Ocak 2020'den Ekim 2020'ye kadar hava kargosunda% 0,4 artış elde ederken, küresel pazar hacmi% 20,8 oranında arttı.
Turkish Cargo'nun pazar payı, 10 aylık dönemde Ocak'taki% 4,1'den% 4,7'ye, 2020'de ise Ocak-Ekim 2019 döneminde sekizinci sıradan altıncı sıraya yükseldi.World Air Cargo Data (WACD) verilerine göre, Turkish Cargo'nun gelir pazar payı geçen yılın başındaki% 4,6'dan Ocak-Kasım döneminde% 5,3'e yükseldi.

Ayrıca,THY'nin 2020 yılında kargo taşımacılığında dünyada altıncı sırada yer almayı başardığını söyledi. Tıbbi cihaz taşımacılığında üçüncü sırada yer aldığını ekleyelim.
Dünyanın en büyük direkt kargo uçağı ağına sahip olan Turkish Cargo, 95'i direkt kargo olmak üzere 300'den fazla noktaya ulaşıyor.

Bayrak taşıyıcımız, yan kuruluşun 2020 yılında dünya genelinde teslim edilen her 20 hava kargosundan birini taşıdığını belirtti. Dünyadaki her 10 kargodan birini taşıyacak gibi göründüğü için 2023 yılına kadar dünyada ilk üçe girmeyi hedefliyor.

Yorumlar

HAVACILIK ADINA YOUTUBE

Popüler Yayınlar