En Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

En Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?-Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?-Uçak Bileti Nasıl Alınır?-En Ucuz Uçak Bileti-Ucuz Uçak Bileti-Uçak Bileti
En ucuza bilet almak hepimizin hayali.Fotoğraf:Torsten dettlaff


EN UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL ALINIR?

İster çok gezen bir gezgin,ister bir yıl boyunca çalışmış artık tatilin peşinde olan biri olun hepimizin aklında en ucuz uçak bileti nasıl alınır? düşüncesi yer alır. 

Günümüzde havayollarının pandemi nedeniyle yaşadığı sıkıntılar,bilet fiyatlarına kötü yönde yansımıştır.Sadece havayolları değil havayolu müşterileri olarak bizlerde uçak bileti alma konusunda zorlandığımızı itiraf etmek zorundayız.Bu makalemizde en ucuz uçak bileti nasıl alınır? konusunu ele alacağız.

Diyelim ki uçak bileti almak için sitede arama yapmaya başladınız.Bunu havayolu şirketinin kendi sitesi değilde uçak bileti arama motorlarından bilet aratabilirsiniz.Ucuz uçak bileti bulmak bu seçenekte birazda sizin çaba,süre ve hünerlerinize kalıyor.Ne kadar sık uçak bileti aratırsanız daha ucuz uçak bileti bulma şansınız artacaktır.

Biletler ya tek gidiş,ya da gidiş-dönüş olarak bize sunulur.Gidiş-dönüş biletini tek bir havayolu şirketinden almak yerine bileti tek yön olarak seçmek,gidiş-dönüş bileti almaktan daha ucuz olabiliyor.Dolayısıyla gidişi farklı dönüşü ise farklı havayolu şirketinden almak daha avantajlı olacaktır.

Erken tarihli bilet almak en ucuz uçak bileti nasıl alınır? konusunun halk arasında ki en tercih edilen yöntemi olarak bilinir ama bu durum tam tersi tepki de verebilir.Çünkü,bazı havayolları elinde kalan son koltukları yok pahasına satmayı daha doğrusu elinden çıkarmayı tercih eder.Bu durumu en çok sürekli gezen gezginler kovalar.Sizde bu avantajlı fırsatın peşine düşebilirsiniz.Uçuşa son bir kaç gün kala ucuz bilet bulma şansınız aslında yüksek diyebiliriz.

Diğer yöntem ise aktarma seçeneğidir.Dış hattan örnek verecek olursak,İstanbul-Madrid yapacaksınız diyelim.Bu uçuş rotasını arattığınızda siterlerde çıkan sonuçlar cüzdanınızı zora sokabilir.Bunun yerine Antalya-Madrid veya İzmir-Madrid uçuşu için sitelerden bilet bakabilirsiniz.Ucuz bilet farkı yakalamanız olası bir durum olabilir.Genellikle bu tür uçuşlar İstanbul aktarmalı olur.Ve işinize gelecektir.

Şimdi de sıra geldi biraz uyanıklık yapmaya.Kendinizi yabancı biriymiş gibi başka bir ülkeden giriş yapmış gibi gösterip,farklı bir fiyatla karşı karşıya kalabilirsiniz.Bunu yapmak için vpn kullanıp havayolunun ülke seçiminde başka ülkeyi tercih edebilir,dil kısmında ise ingilizceyi seçerek devam edebilirsiniz.Kim bilir belki de bu yöntemle ucuz bilet yakalayabilirsiniz.

Aynı zamanda ucuz havayolu şirketlerinin fiyatlarına da göz atabilirsiniz.Sadece yurt içinde değil yurt dışında da uygun bilet satma stratejisini sürdüren firmalar mümkün.Haydi! En ucuz uçak bileti nasıl alınır? onlara gösterin.İyi şanslar.

Yorumlar

HAVACILIK ADINA YOUTUBE

Popüler Yayınlar