BAHREYN VİZE PASAPORT KURALLARI-Bahreyn e-vize nasıl alınır?

Bugünki makalemizde, ülkelerin pasaport ve vize kuralları serisinin bir diğer bölümü olarak,Bahrein ülkesinden bahsedeceğiz.Öncelikle Bahreynin vize pasaport kuralına göz atmadan,Ülke hakkında birkaç bilgiye sahip olmak iyi olacaktır.

Adalar üzerine kurulmuş olan tek Arap ülkesi Bahreyn Krallığı, Asya kıtasının Basra Körfezi üzerinde yer alır.Krallığın batısında Suudi Arabistan, güneydoğusunda ise Katar bulunur.Arap devletlerinin en küçüğü olan Bahreyn Krallığı’nın yüz ölçümü 765,3 km²’dir.

Bahreyn Krallığı, para birimi olarak Bahreyn Dinarı kullanmaktadır.Bahreyn Krallığı, Türkiye ile aynı saat dilimini kullanmaktadır.Manama hem Bahreyn Krallığı’nın başkenti hem de ülkenin kültürel ve ekonomik açıdan kalbidir.

Bahreyn Krallığı’nın resmî dili Arapça olmasına rağmen ülkede İngilizce konuşulma oranı oldukça yüksektir. Bu yüzden turlardan alışverişe kadar birçok alanda İngilizce konuşarak rahatlıkla iletişim kurabilirsiniz.

Orta Doğu’nun mücevheri olarak adlandırılan Bahreyn Krallığı, adını en büyük adası olan Bahreyn’den alır. Arapça “iki deniz arasında” anlamına gelen Bahreyn ise ismiyle özel ve değerli konumu tanımlar. Mücevherden sonra petrol kaynakları ile ekonomisini canlı tutan Bahreyn Krallığı, diğer Arap ülkeleri gibi hızla gelişmekte ve her yıl daha fazla turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Peki Bahreynin vize,pasaport kuralları nelerdir? Bu ülkeye seyahat etmek için vize gerekiyor mu? Gelin beraber inceleyelim.Ayrıca aşağıda bulunan videomu izleyebirsiniz.

Hepimizin bildiği üzere yurt dışına çıkmak için ilk olarak, çoğunlukla pasaport gerekir.Ve bazı ülkeler 1 ay,3 ay,6 ay gibi pasaport süresi şartı sürer.Fakat,Bahrein için böyle bir durum yoktur.Pasaportunuzun bitmemiş olması ülkeye girmeniz için yeterlidir.

Peki bahreyn'e girmek için vize gerekiyor mu?

Bahrein vize istediği ülkelere elektronik vize yada pasaport içine basılı sticker vize ile ülkeye giriş imkanı sunuyor.

Basitçe söylemek gerekirse,Amerika, Kanada, Avrupa, Japonya gibi devletler ve videoda gördüğünüz taslakta yer alan ülkeler varışta vize alabiliyorlar.

Peki Bahrein Türkiyeden vize ister mi? Hiç merak ettiniz mi?

Türkiye olarak malesef bahreyne vizesiz seyahat edemiyoruz.Bahreyn sınırlarına giriş yapabilmek için bize belli imkanlar tanınmıştır.Gelin isterseniz bunlardan bahsedelim.

Bahreyne pasaportta basılı olan birkaç ülkenin sticker vizesi ile varışta vize alabiliriz.Bu ülkeler ise şunlardır, suudi arabistan, amerika, birleşik krallık, birleşik arap imparatorlukları veya shengen üye devleti tarafından verilen vizeye sahip yolcular varışta en fazla 1 ay süreyle vize alabiliyoruz.

Bize sunulmuş olan bir diğer seçenek ise bahreynin kabul ettiği ülkelerin oturum kartlarıyla,varışta vize alabiliriz.Bu ülkeler ise, Kuveyt,oman,katar,suudi arabistan, ve birleşik arap emirlikleri oturumu ile varışta vize alınıyor.Bunlarda hiçbiri yoksa,elektronik vizeye başvurabilirsiniz.

Peki e-vize için ne gereklidir? Bizden neler isteniyor, hemen göz atmaya nedersiniz?

Bahreyn Krallığı’na seyahat edecek kişilerin e-vize başvurusunda bazı evrakları beyan etmesi zorunludur. Bu evrakların yüklenmesinin ardından vize süreci başlamaktadır.Gereksinimler ise şu şekildedir;

Pasaportun resimli sayfasının renkli taraması,

Dönüş uçak bileti,

Maddi birikimi kanıtlayacak belgeler,

Otel rezervasyonu (İsteğe bağlı),

İnternet üzerinden yapılan başvuru sonrasında vize işlemleri 3 ila 5 gün arasında sonuçlanmaktadır.

Ücret ödendikten ve gerekli evraklar teslim edildikten sonra, başvuru kabul edilmiş olup, sonucu yazılan e-posta adresine gönderilmektedir.

Daha önce bahreyne seyahat ettinizmi? Bahreyn hakkında düşünceleriniz nelerdir? Bahreyn vize kuralları hakkında düşünceleriniz nelerdir? Yorumlayarak bizimle paylaşın.

Yorumlar

HAVACILIK ADINA YOUTUBE

Popüler Yayınlar