TAYVAN VİZE PASAPORT KURALLARI-Tayvan Seyahat Gereklilikleri

Asya’nın doğusunda, Pasifik Okyanusu kıyılarında ve Çin’in 160 km açığında yer alan bir ada ülkesi olan, avrupa,ya  vizesiz seyahat edebilen Taywan'ın vize pasaport kurallarından bahsedeceğiz.Herkese İyi okumalar...
-Çin Halk Cumhuriyeti, aynı Hong Kong ve Macau gibi Tayvan’ı da özerk bir bölge olarak görüyor. Ülkenin resmi adı Çin Cumhuriyeti ama burası Çin Halk Cumhuriyeti’nden tamamen ayrı bir ülke. Yani Tayvan,kendisini ayrı bir ülke olarak görüyor diyebiliriz

-Tayvan’da konuşulan resmi dil Mandarin Çincesi. Halkın % 84’ü Mandarin Çincesi’nin yanı sıra Fujian’in yerel dillerinden Minnan’ın bir kolu olan Tayvanca’yı yaygın olarak konuşuyor. Tayvanca Mandarin’den oldukça farklı bir dil.

-Peki Taywan'ın vize ve pasaport kuralları nelerdir? Bizler oraya vizesiz gidebiliyormuyuz? Hiç merak ettiniz mi? 

-Tabiki videomuzu izlerken aynı zamanda bu serinin devamı için beğeni,yorum ve mutlaka abone olmayı unutmayınız

-Öncelikle Taywan bütün ülkelerden 6 ay pasaport süresi ister.Bu durum varışta vize yapacaklar için geçerlidir.Eğer pasaport içinde sticker vize varsa pasaportunuzun bitmemiş olması yeterlidir.Fakat elektronik vizeniz varsa,pasaportunuzun en az 3 ay olması zorunludur.

-Eğer oturum kartınız varsa Taywan sizden 6 ay pasaport şartı aramıyor.

-Taywan'a vizesiz seyahat edebilen ülkelerden basitçe bahsetmek gerekirse,

-Türkiye,Amerika,Kanada,İngiltere ve Avrupa başta olmak üzere birçok ülke buraya vizesiz seyahat ediyor.

-Birkaç ülke için, apek iş seyahat kartı veya Rok iş ve akademik seyahat kartı olanlardan vize istemiyor.Hangi ülkeler bundan faydalanıyor bunu öğrenmek için konsolosluklara başvurabilirsiniz.

-Peki elektronik vize için nelere dikkat edilmedir?

-30 gün ikamet süreli, tek girişlik elekronik vize online alınabiliyor.Burada dikkat edilmesi gereken bir husus var e-vize onayının mutlaka çıktısını alınması gerekir. Aksi takdirde ülkeye girişte tekrar vize almanız gerekebilir.Bunuda hatırlatmış olalım.

-Peki varışta vize nasıl alınır?

-Taipei’deki Taoyuan Uluslararası Havaalanı’ndan giriş yapmak kaydıyla havalimanında tek girişlik turist vizesi alınabiliyor. Bunun için dönüş bileti göstermek, vize müracaat formu doldurmak, 2 adet vesikalık fotoğraf ve  24 USD işlem harcı ödemek gerekiyor.Tabikide bu işlem harçı ileriki zamanlarda değişebiliyor.Dikkatli olmakta fayda var.

-Rengârenk ve eşsiz güzellikteki festivallere ve bu güzel ülkeye ziyaret etmeyi herkes ister.İstanbul’dan Taipei’ye 11 saat 20 dakika süren direkt uçuşlar bulunuyor. Ayrıca aktarmalı uçuşlar da var.

-Bütün gereklilikleri tamamlayın ve yolculuğa hazır olun.Serinin devamı ve diğer ülkelerinde vize ve pasaport kuralları hakkında bilgi sahibi olmak için,

-beğeni,yorum ve mutlaka abone olmayı unutmayın.

-Görüş öneri ve düşüncelerinizi bize yazın.

Yorumlar

HAVACILIK ADINA YOUTUBE

Popüler Yayınlar