Fransa (NCE) üzerinden 3. ülkelere uçacak transit vizesi olmayan Türk yolcuların dikkatine

Tabiki de Fransa'ya vize mecburiyeti olmayan pasaport sahipleri için bu kural geçerli değildir.

Fransa(NCE) üzerinen transfer uçuşu olan Türkiye pasaportlu yolcuların Fransa vize/transit vizesi olmadan transit alanı kullanmaları maalesef mümkün olmuyor.Bu durum hem yolcu hemde havayoluna cezai yaptırıma dönüşebilmektedir.

Nice Havalimanı 2.terminalinden bir görüntü

Özellikle Nice havalimanında 2 terminal bulunmaktadır ve bağlantılı uçuşların farklı terminallerde olması durumunda yolcuların hava tarafından terminaller arası geçiş yapmaları mümkün değildir.

Türk Hava Yolları operasyonları, terminal 1'de olup transit yolcular için belirlenmiş ayrı bir terminal alanı veya pasaport kontrol noktası bulunmamaktadır.

Bu konuyla ilgili Nice havalimanı sınır polisi tarafından birçok kez ikaz yapıldı.Eğer Nice havalimanından başka bir 3.dünya ülkesine aktarmanız varsa, bu aktarmayı kullanmak için ülkeye giriş vizenizin mutlaka olması gerekiyor.

Başta denildiği üzere, Fransa'ya giriş koşullarını (Shengen Oturum Kartı veya Shengen vize) karşılıyorsanız ülkeye giriş yapıp,diğer terminale giriş yapabilir ve aktarma uçağınıza ulaşabilirsiniz.Aksi taktirde INAD olup,Fransa sınır polisi tarafından ülkeye geri gönderilmeniz kaçınılmaz olacaktır.

Daha önce hiç böyle bir durumla karşılaştınız mı? Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtebilirsiniz.

Yorumlar

HAVACILIK ADINA YOUTUBE

Popüler Yayınlar