İngiltede'de uçuş kaosu devam ediyor.Yaklaşık 500 uçuş iptal edilidi.

 


Hava trafik kontrolünde ki teknik aksaklık sebebi ile 500 uçuş iptal oldu.Bununla beraber Havayolu yolcuları, uçuş aksamasının günlerce sürebileceği konusunda uyarıldı.

İngiltere'de hava trafik kontrolündeki teknik bir aksaklığın ardından yüzbinlerce yolcu yaz tatilinden mahsrum kaldı ve birçoğunun  uçuşları gecikti.

Geri dönen tatilciler ve Birleşik Krallık havalimanlarından dışarı çıkmayı ümit edenler, kalkıştan sonra 12 saate kadar iptaller ve gecikmelerle karşı karşıya kaldılar ve  hava trafik kontrolündeki teknik arıza nedeniyle gelen uçuşlar askıya alındı.

Bu teknik sorunla beraber sınırlı sayıda uçuş gerçekleştirilebildi ancak mühendisler sorunu bulup çözmeye çalışırken hava trafiği ciddi şekilde kısıtlanmış oldu.

Birleşik Krallık ve Avrupa'daki havalimanlarındaki yolcular, seyahat planlarının mahvolması ve check-in kontuarlarının kapatılması nedeniyle belirsizlik içinde kaldılar.Bu süreç zarfında havayolları uçuşlarının kalkıp kalkmayacağı konusunda tam karar veremediler.

Tabiki de alışılmadık derecede uzun olan bu kesintinin, mürettebat ve uçakların pozisyon dışı kalması nedeniyle birkaç gün boyunca aksamalara neden olması muhtemel gibi gözüküyor.

Bu aksaklığı sebebiyle gelen maaduriyeti engellemek amacıyla British Airways, pazartesi veya salı günü seyahat edecek yolcuların uçuşlarını ücretsiz olarak değiştirebileceklerini söyledi.

Yaklaşık 150 uçuşun iptal edildiği Gatwick'te EasyJet Pazartesi öğleden sonra neredeyse tüm uluslararası uçuşlarını iptal etti.Ancak yolculara "havaalanına gitmeden önce uçuşlarının durumunu havayolu şirketinden kontrol etmeleri tavsiye edildi" dedi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Buna benzer bir sorun başınıza geldi mi? Yorumlarda belirtiniz.

Yorumlar

HAVACILIK ADINA YOUTUBE

Popüler Yayınlar